ANDRZEJKI

    Według dawnych wierzeń noc św. Andrzeja miała magiczną moc, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Obecnie andrzejki to przede wszystkim zabawa, a także element naszej polskiej tradycji, który warto kultywować. Z tego powodu 30 listopada przebiegał pod hasłem zabaw andrzejkowych, a szkolny korytarz zamienił się w Salon Wróżb Andrzejkowych, do którego od samego rana ustawiały się długie kolejki. Każdy uczestnik andrzejkowych szaleństw z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, losował magiczne bileciki z nazwami zawodów wykonywanych w przyszłości lub sprawdzał, jakie marzenie sprawdzi się w pierwszej kolejności. Natomiast miłośnicy słodkości mogli delektować się ciasteczkami i krówkami (oczywiście  z ukrytą wróżbą).
Zgodnie z tradycją andrzejki to też okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Takie taneczne imprezy odbyły się w naszej szkole w ubiegłym tygodniu – uczniowie klas 5-7 bawili się we wtorek 22 listopada, natomiast ósmoklasiści celebrowali andrzejki z licealistami w czwartek 24 listopada.
Poniżej  fotorelacja z naszych andrzejkowych atrakcji.