ZINTEGROWANI I PRZEDSIĘBIORCZY !

    Uczniowie  I klasy liceum  wraz  z nauczycielami  panią Iwoną Słupską i panią Agnieszką Kossowską w dniu 18 września 2018r. wzięli udział w konferencji dla młodzieży o przedsiębiorczości pod hasłem BIZNES LUBELSKIE z klasą. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski w Lublinie. Celem spotkania było rozwijanie postaw biznesowych wśród osób młodych poprzez wsparcie i promocję przedsiębiorczości. Zaprezentowano najbardziej spektakularne osiągnięcia lubelskich firm i ich bardzo młodych, kreatywnych pracowników. Szczególną uwagę zwróciły sukcesy zespołu młodzieży ZS nr 3 z Kraśnika SPICE GEARS, laureata międzynarodowych konkursów z robotyki, który projektuje, buduje i programuje roboty na światowym poziomie.
    Dużo pozytywnych emocji wywołało spotkanie z reporterem „Dzień dobry TVN” Filipem Chajzerem oraz trenerem biznesu Michałem Misztalem (pomysłodawca Biłgoraj Business Class), który opowiedział o drodze od pomysłu do biznesu i  wsparciu w realizacji zamierzeń.
    Tak pozytywnie zmotywowani pierwszoklasiści postanowili przekuć słowa w czyny i udali się do „Manii skakania”, gdzie pod okiem profesjonalnego trenera ćwiczyli wytrwale skoki, przewroty i inne akrobacje. Po intensywnym wysiłku fizycznym obiad smakował wyśmienicie. Ostatnim punktem programu wycieczki biznesowo – integracyjnej był seans filmowy. Droga powrotna upłynęła pod znakiem pokazu talentów muzycznych- chóralnych  i solowych. 
      Klasa I już planuje następną wycieczkę.