KONKURS KOLĘD I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH W ZESPOLE SZKÓŁ W HORODLE

Ostatni dzień przed feriami zimowymi – 26 stycznia– w naszej szkole upłynął w świątecznym  nastroju. Z inicjatywy samorządów uczniowskich szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum odbył się  Szkolny Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych. Klasy-  od  IV szkoły podstawowej do II liceum-  przygotowały piosenki świąteczne, kolędy i pastorałki. W konkursie wystąpiły zarówno klasowe zespoły wokalne jak i soliści. Uczestnicy konkursu wykazali się nie tylko wysokim poziomem wokalnym, ale też wzbogacili swoje występy o własny akompaniament ,  ciekawą choreografię i pomysłowe kostiumy.  Wspaniały klimat stworzyła publiczność, żywiołowo reagując na zaprezentowane utwory.
Po zakończeniu części konkursowej wszyscy ochoczo odśpiewali „ Wśród nocnej ciszy”, a następnie członkowie samorządu poczęstowali uczestników i publiczność owocami cytrusowymi i słodyczami. 
Jury konkursu-  ksiądz proboszcz Daniel Pachla, pan Robert  Jerzyna i pani Agnieszka Kossowska- postanowiło przyznać następujące  nagrody:
– w kategorii zespołów nagrodę dla klas – V a, VII szkoły podstawowej i I liceum.
– w kategorii solistów nagrody dla Kingi Ciężkiej z klasy IV b, Julii Papierz z klasy VI , Julii Bańki z klasy VII szkoły podstawowej  i Aleksandry Ciężkiej z klasy II gimnazjum.
Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy podziękowania i słodkie nagrody pocieszenia ufundowane przez Radę Rodziców.
Ten wyjątkowy dzień był okazją do pokazania utalentowanych uczniów, a także radości, jaką można czerpać ze wspólnego kolędowania.