WYJAZD UCZNIÓW KLAS 0-III NA SPEKTAKL TEATRALNY

11 stycznia 2018 r.  dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III obejrzeli spektakl pt. „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” wystawiony na scenie Hrubieszowskiego Domu Kultury przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji we Wrocławiu. Była to nowa wersja znanej bajki o Wawelskim Smoku.
Główny bohater – Wawelski Smok – wyrusza na tajemniczą wyprawę pełną przygód i niebezpieczeństw. Na domiar złego w ślad za Smokiem podąża szpieg z Krainy Deszczowców, który robi wszystko, aby pokrzyżować mu plany.
Spektakl pokazał dzieciom, że pomagając sobie wzajemnie i kierując się  sercem, można przezwyciężyć największe przeszkody. Bogata scenografia, barwne kostiumy i piękna oprawa muzyczna wprawiły widzów w cudowny nastrój. Dowodem na to, że przygody Wawelskiego Smoka spodobały się dzieciom były gromkie brawa i pełne zachwytu okrzyki.