DZIEŃ DZIECKA W ZESPOLE SZKÓŁ W HORODLE

                                Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

                                                      Janusz Korczak 

 

Te słowa Janusza Korczaka z pewnością przyświecały organizatorom obchodów tego dnia w naszej szkole. Gwarno i wesoło było w środowe przedpołudnie 1 czerwca w Zespole Szkół w Horodle, gdyż z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka na wszystkie dzieci – te małe i te duże – czekała cała masa atrakcji.

Wszystko zaczęło się oczywiście od życzeń złożonych przez pana dyrektora Jana Hajkowskiego.  Następnie uczniowie gimnazjum i liceum mogli obejrzeć prezentacje projektów edukacyjnych przygotowanych przez uczniów klasy II gimnazjum, a później wykorzystać wiedzę  z nich wyniesioną w czasie turnieju „Super Klasa”. W konkurencjach wiedzowych i sportowych przygotowanych przez panie Ewę Blacharz i Anetę Brzyską bezkonkurencyjna okazała się klasa III a gimnazjum, drugie miejsce zajęła klasa I, a trzecie klasa II.

 W szkole podstawowej wspólne świętowanie rozpoczęło się od  „Pasowania na czytelnika” i wyborów do Samorządu Uczniowskiego przygotowanych przez panie Stanisławę Ślązak i Jadwigę Bartoszek. Wszyscy jednak z niecierpliwością czekali na wybicie godziny 10 – tej, bo wtedy rozpoczął się festyn. Cała społeczność udała się na plac przed szkołą i tam dopiero zaczęła się zabawa!

Pogoda tego dnia dopisała, a słońce zachęcało do wspólnej zabawy. Na najmłodszych czekała trampolina, dmuchana dżungla, ścianka wspinaczkowa, plac zabaw, które dostarczyły dzieciom ogromnej frajdy, ale  największym hitem okazały się kule wodne, do których ustawiały się kilometrowe kolejki. Nieco starsi mogli wziąć udział w grach i zabawach zorganizowanych przez panie Marzannę Szumską i Annę Kozar w miasteczku harcerskim, nauczyć się zasad udzielania pierwszej pomocy na stoisku zorganizowanym przez panią Iwonę Słupską, poznać założenia programu „Weź Oddech”  pilotowanego przez panią Jadwigę Jastrząb – Pakułę, skosztować zdrowej i smacznej żywności przygotowanej przez uczestników programu „Trzymaj Formę” pod kierownictwem pań Irminy Jonak i Aleksandry Jerzyny. Na spragnionych wrażeń artystycznych czekały występy laureatów konkursów wokalnych przygotowane przez pana Roberta Jerzynę oraz prezentacje grupy tanecznej prowadzonej przez panią Gertrudę Kasprzak. Najwięcej pozytywnych emocji dostarczył mecz piłki nożnej, który rozegrały drużyny: nauczyciele i rodzice kontra uczniowie. Nie zapomniano też o poczęstunku, w postaci grilowanych kiełbasek, waty cukrowej, lodów i napoi,

Bez wątpienia ta impreza  na długo pozostanie w pamięci jej małych i większych uczestników,  za co serdecznie dziękujemy sponsorom, którymi byli:
– Firma „Sokołów”,
– Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Stan – Rom”,
– Koło Gospodyń Wiejskich z Janek,
– Gminny Ośrodek Kultury w Horodle,
– Rady Rodziców działające przy Zespole Szkół w Horodle,
– Sklepik Szkolny.