SUKCES MAGDALENY MAGIERKI W VII ZAMOJSKIM DYKTANDZIE

16 marca 2016 roku odbył się finał VII Zamojskiego Dyktanda, w którym naszą szkołę reprezentowała uczennica II klasy Gimnazjum – Magdalena Magierka. W I etapie konkursu organizowanego przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica
w Zamościu i II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu wzięło udział 407 uczniów, z czego zaledwie 70 zakwalifikowało się do ścisłego finału. Znalazła się wśród uczennica naszej szkoły – Magdalena Magierka, która w zmaganiach kwalifikacyjnych zajęła wysokie 13. miejsce, a w konkursie finałowym uplasowała się na 11 miejscu.
 Biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom konkursu oraz fakt, że adresowany jest on również do uczniów szkół ponadgimnazjalnych – którzy notabene zdominowali pierwszą dziesiątkę – wynik osiągnięty przez naszą gimnazjalistkę można uznać za ogromny sukces. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Protokół z konkursu