Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Horodle wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Leon”. Konkurs skierowany był do chętnych uczniów szkół podstawowych. W Horodle do konkursu przystąpiły 24 osoby z klas III – VII.
Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Leon” jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk, jaką jest matematyka. Pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie i zachęcać do rozwijania swoich umiejętności.
Zgodnie z regulaminem konkursu dzieci, które zajęły miejsca od 1 do 10 zostały laureatami, zaś wszystkich uczestników nagrodzono dyplomami.
Miło nam poinformować, że uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Horodle znaleźli się w gronie laureatów: Antoni Kosakowski z klasy VI uzyskał wynik – 87% prawidłowych odpowiedzi, Karolina Sitarczuk z klasy III – 82%, natomiast Kacper Seweryn z klasy V – 80% .
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy sukcesów w kolejnych edycjach konkursu!