WYCIECZKA KLASY VI DO ZAMOŚCIA

     30 maja 2025r. uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią p. Marleną Zimon oraz p. Tomaszem Najuchem wybrali się na wycieczkę do Zamościa. Dzieciom dopisywała pogoda i dobry humor.
     Dzień rozpoczął się rozwiązywaniem zagadek w Escape Room. Celem było otworzenie drzwi zamkniętego pokoju poprzez użycie znalezionych przedmiotów, rozwiązanie różnego rodzaju zagadek i szyfrów. Doskonale w tej zabawie sprawdziła  się umiejętność obserwacji, dedukcji, kojarzenia oraz dociekliwość. Najwięcej emocji wzbudził pobyt w Cartway – Kryty Tor Cartingowy, gdzie każdy mógł wyszaleć się do woli i sprawdzić swoje sportowe umiejętności. Następnie udaliśmy się na pyszny obiad do ,,Karczmy Góralskiej’’. Kolejnym punktem naszej wycieczki był udział uczniów w warsztatach w  Manufakturze Słodyczy TĘCZA, gdzie powstają słodkie arcydzieła. Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w pokazie  oraz samodzielnie wykonywały pyszne i kolorowe lizaki.
     Punktem kulminacyjnym wycieczki było zwiedzanie Zamościa, podczas którego przewodnik opowiadał uczniom, jak rozwijało się miasto i zmieniało na przestrzeni stuleci. Uczniowie poznali losy najwybitniejszych przedstawicieli rodu Zamoyskich. Z wielką   ciekawością słuchali o historii miasta zwanego  „Perłą renesansu”.
      Wszyscy wrócili w dobrych nastrojach.