HARCERZE NA GÓRSKIM SZLAKU

W dniach 18 – 20 maja 2023r. członkowie drużyny harcerskiej ZHP 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej w Horodle odbyli wycieczkę w Pieniny.
   Był to pierwszy wyjazd drużyny w to niesamowite miejsce. Harcerze zwiedzili Krościenko nad Dunajcem, Szczawnicę, Niedzicę. Zdobyli Trzy Korony, zdeptali kilka gór, przepłynęli statkiem Jezioro Czorsztyńskie.
    Był to czas relaksu i wspaniałej przygody.

BRĄZOWY MEDAL JULII CZERWIŃSKIEJ I AWANS NA MISTRZOSTWA POLSKI LDK

W sobotę 6 maja 2023r. w Białej Podlasce odbyły się Wojewódzkie Biegi Przełajowe LDK pn. „Lekkoatletyczne Nadzieje Olimpijskie”. W tych zmaganiach, będących  zarazem eliminacjami do zawodów ogólnopolskich, udział wzięły trzy uczennice naszej szkoły podstawowej.
   Najlepiej zaprezentowała się JULIA CZERWIŃSKA, która w biegu na 1000m w kategorii U14 zajęła 3 miejsce, uzyskując zarazem awans na Mistrzostwa Polski Dzieci, które pod koniec sierpnia odbędą się w Toruniu.
      W biegu na 800m w kategorii U12 dziewcząt wystartowały: Aleksandra Bańka  zajęła 20 miejsce, a Iga Janiuk zajęła 33 miejsce.