Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe

     W dniu 24 września 2014 r. na stadionie HOSiR odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Naszą szkołę reprezentowało 44 zawodników, którzy pobiegli w czterech sztafetach (dziewczęta szkoła podstawowa – 8×800 m., chłopcy szkoła podstawowa – 8×1000 m., dziewczęta gimnazjum – 10×800 m., chłopcy gimnazjum – 10×1000 m.).

Najlepsze miejsce – II i awans na zawody rejonowe uzyskała sztafeta dziewcząt szkoły podstawowej w składzie: Patrycja Woźnica, Magdalena Zubko, Kasjana Błocian, Wiktoria Lemińska, Agata Kaczyńska, Martyna Gosiewska, Agnieszka Gerijan, Kaja Jeżyna, Wiktoria Sułkowska i Paulina Barszcz.

Bardzo bliscy awansu byli również chłopcy z gimnazjum, którzy na ostatnią – 10 zmianę wybiegli jako drudzy, aczkolwiek sztafeta ZSM nr 1 Hrubieszów miała na 10 zmianie mocnego zawodnika i zdołali wyprzedzić naszą sztafetę o zaledwie o 0,28 sekundy.
W sztafecie pobiegli: Damian Matwiejczuk, Krystian Barczuk, Piotr Sakowski, Szymon Załuski, Szymon Zając, Mateusz Jeżyna, Krystian Malinowski, Bartłomiej Gajewski, Łukasz Grabowski, Dawid Sarzyński i Jakub Fedaczyński.

Pozostałe sztafety ( chłopcy SP i dziewczęta G) zajęły IV miejsca. Szkołę podstawową reprezentowali: Marcin Bańkowski, Michał Chochliński, Sebastian Dudka, Michał Gołąb, Jakub Jarosz, Jakub Jeczeń, Maciej Małkowicz, Piotr Petrycki, Dawid Zbirowski, Jakub Brzezicki, Michał Jeżyna i Paweł Jerzyna. Dziewczęta z gimnazjum pobiegły w składzie: Joanna Urbańczyk, Karolina Szlązak, Edyta Jabłońska, Agata Prus, Kinga Rządkowska, Patrycja Góral, Sandra Tymoszuk, Wiktoria Tyczyńska, Kamila Koza, Martyna Kwaśniak
i Paulina Kostrubiec.

Nasi uczniowie wykazali się ogromną wolą walki i chęcią osiągnięcia jak najlepszego wyniku. Dziękujemy im za trud i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst: Aneta Brzyska