Święto pieczonego ziemniaka

Tradycyjnie już w pierwszych dniach kalendarzowej jesieni w Szkole Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Horodle obchodzone jest Święto Pieczonego Ziemniaka. Już na kilka dni przed ziemniaczaną imprezą dzieci przynosiły do szkoły ziemniaki na ognisko. Opiekunki Samorządu Uczniowskiego pani Stanisława Ślązak i pani Jadwiga Bartoszek wspólnie z uczniami  przygotowały wiele zabaw i konkurencji, gdzie głównym rekwizytem miał być ziemniak. W końcu nadszedł  oczekiwany przez uczniów dzień ziemniaczanych zabaw. Cała uroczystość odbyła się po  lekcjach. Uczniowie wraz opiekunami  udali się na teren przyszkolny, gdzie  już wcześniej zostało rozpalone ognisko przez pracownika naszej szkoły. Kiedy ziemniaki nabierały  w ognisku smaku oraz „rumieńców”, cała społeczność szkolna udała się na boisko szkolne, gdzie czekały  przygotowane wcześniej ziemniaczane konkurencje: (rzut ziemniakiem do celu, ziemniaczany slalom, sadzenie ziemniaków)… Trzeba przyznać, że uczniowie z wielkim zaangażowaniem brali udział w przygotowanych na ten dzień w konkursach i zabawach. W ramach realizacji projektu Comenius „W krainie baśni, bajek i legend” wysłuchaliśmy też  bajki o ziemniaku i informacji dotyczących potraw ziemniaczanych.  Końcowym efektem ziemniaczanego święta była degustacja upieczonych ziemniaków. Smakowały one  jak potrawy z najlepszej kuchni świata. Wszyscy doskonale się bawili przy pięknej, słonecznej pogodzie. Wszyscy  w wyśmienitych humorach udali się do szkoły, gdzie rozpoczęła się dyskoteka szkolna z okazji święta wszystkich chłopców.