ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

   Dnia 26 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania klasy pierwszej,
która wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie
nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich Rodziców.
   Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: dyrektor szkoły Jan Hajkowski i Rodzice uczniów klasy pierwszej, których powitały prowadzące całą uroczystość uczennice klasy III Hania Jeżyna i Zuzia Sitarczuk.
  Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na Sztandar Szkoły, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania dokonał Dyrektor Szkoły dużym, kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Horodle. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynię. Najmłodsi otrzymali również wartościowe prezenty ufundowane przez Dyrekcję Szkoły.
  Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
  Kochane Pierwszaki ! Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.
Powodzenia!
Niech zdobywanie wiedzy będzie dla Was radością!