DBAMY O ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO DZIECI

   Pierwsze tygodnie nauki w naszej szkole i nowym środowisku to bardzo ważny etap w życiu każdego pierwszoklasisty. Dzieci wkraczają w zupełnie nieznany im świat, którego dopiero muszą się nauczyć. To również czas, w którym stają się bardziej samodzielne, próbują nowych rzeczy, a ciekawość jest motorem ich działania. Dlatego tak ważne jest, aby już od początku edukacji uczyć dzieci zasad bezpieczeństwa i przekazywać wiedzę, która sprawi, że będą wiedziały, co robić w trudnych sytuacjach.
  Troszcząc się o bezpieczeństwo naszych dzieci dołączyliśmy do XIII-tej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”. Celem programu jest pokazanie dzieciom jak unikać zagrożeń podczas codziennych aktywności- na drodze, w szkole, w Internecie i w relacji z rówieśnikami.
  „NIE PAL PRZY MNIE PROSZĘ”, to kolejny program profilaktyczny realizowany w klasach I-III, którego celem jest zmniejszenie narażenia dzieci na bierne palenie tytoniu. Chcemy aby każde dziecko potrafiło poradzić sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie palą papierosy w jego obecności, świadomie dbało o własne zdrowie.

Z zapałem zabieramy się do ich realizacji!!!