MAŁA KSIĄŻKA- WIELKI CZŁOWIEK

      27 października 2022 roku uczniowie klasy pierwszej SP przystąpili do ogólnopolskiego programu Książką połączeni, czyli uczymy się razem czytać, który jest zaproszeniem do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Czytanie jak klucz otwiera zarówno świat wiedzy, jak i świat myśli, wyobrażeń oraz autorefleksji.
     Pierwszoklasiści rozpoczęli swoją przygodę z książką pt. ,,Pierwsze abecadło”, która jest częścią Wyprawki Czytelniczej wydanej przez Instytut Książki, a ufundowanej przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
      Dzieci zabrały lekturę do domu, aby razem z rodzicami zdobywać nowe doświadczenia oraz rozwijać literackie zainteresowania.