„DO SZKOŁY WRÓCIĆ JUŻ CZAS….” UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

      4 września rozpoczął się kolejny rok szkolny. Tego dnia wypoczęci i uśmiechnięci uczniowie, rodzice i pracownicy Zespołu Szkół w Horodle spotkali się na Mszy Świętej i apelu inaugurującym nowy rok szkolny. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście – Wójt Gminy Horodło Krzysztof Bożek, Przewodniczący Rady Gminy Paweł Kłosiński, Sekretarz Gminy Horodło Grzegorz Jeżyna, ksiądz kanonik Henryk Krukowski, proboszcz parafii rzymsko- katolickiej Henryk Misa, proboszcz parafii polsko – katolickiej Janusz Kucharski.

Apel rozpoczął się od wprowadzenia pocztów sztandarowych i odśpiewania hymnu narodowego. Dyrektor Zespołu Szkół w Horodle – Pan Jan Hajkowski w przemówieniu inauguracyjnym serdecznie powitał wszystkich przybyłych, przedstawił zmiany w systemie edukacji i życzył: uczniom – wielu sukcesów i radości ze zdobywania wiedzy, nauczycielom -satysfakcji z wykonywanej pracy, a rodzicom radości i dumy ze swoich dzieci. Podczas apelu głos zabrał również Wójt Gminy Horodło Pan Krzysztof Bożek, który podziękował dyrekcji oraz pracownikom szkoły za wzorowe przygotowanie placówki do nowego roku szkolnego i życzył wszystkim – a przede wszystkim uczniom – wielu sukcesów edukacyjnych, odkrywania swoich możliwości i pasji, dużo uśmiechu i optymizmu.

Po części oficjalnej nastąpiła krótka część artystyczna przygotowana przez uczennice szkoły podstawowej pod okiem Pana Roberta Jeżyny, a następnie długo wyczekiwane przez wszystkich uczniów spotkania z wychowawcami w klasach.