,,Czucie i wiara silniej mówi do mnie. Niż mędrca szkiełko i oko…”

     Jak się okazuje to nie do końca tak jest. W klasie III b w ostatnich dniach na zajęciach kształtujących umiejętności przyrodnicze to właśnie nasze oczy i szkiełka były najważniejsze. Obyło się oczywiście bez ,,starców”, gdyż to  nasi młodzi odkrywcy ochoczo zabrali się do pracy.
Badaliśmy ruch obiegowy i ruch obrotowy Ziemi wykorzystując dostępne nam materiały czyli na przykład pomarańczę, lampę i globus. Wszyscy uczniowie chcieli brać  w doświadczeniach. Wykonali potem różne prace plastyczne pokazujące ,,Tajemnice Kosmosu”, ,,Układ Słoneczny”.
W trakcie naszych cyklicznych spotkań w GBP w Horodle ćwiczyliśmy umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji min.: słowników, encyklopedii.
    Już wkrótce wyruszamy w dalszą podróż aby odkryć inne tajemnice…