Klasy II i III Szkoły Podstawowej w nowym kinie HDK na filmie w 3D ,,Mały Książę”

23 września 2015r. uczniowie klas młodszych razem z wychowawczyniami mieli możliwość obejrzeć świetną adaptację filmową książki Antoine'a de Saint-Exupery'ego ,,Mały Książę”.

   Akcja zaczyna się współcześnie, a główną bohaterką jest mała dziewczynka, która jest zmuszana przez matkę-pracoholiczkę do mechanicznej nauki i poświęcania każdej wolnej chwili na jak najszybsze stawanie się dorosłym. Zbieg okoliczności pozwala dziewczynce poznać zwariowanego dziadka, który zachowuje się jak radosny nastolatek i ma jej pewną wiedzę do przekazania. Wiedzę, która jak łatwo się domyślić, przybiera formę alegorycznej historii o spotkaniu młodego pilota i zagubionego dzieciaka z malutkiej planety z piękną różą.

  Nie brakuje w filmie momentów do śmiechu, wzruszenia i trwogi. Przepiękne zdjęcia, piękna muzyka i zgrabnie skonstruowane sceny są atutami tej animacji.

  Na pewno klasy młodsze niedługo powtórzą taki wyjazd do  kina.