SKLEPIK SZKOLNY – REAKTYWACJA!

Stara drewniana boazeria, rozpadające się  meble i niezdrowy asortyment odeszły w siną dal. Od kilku dni sklepik szkolny zdobi nowoczesna witryna, na wyposażeniu pojawiły się nowe półki… I co najważniejsze większość śmieciowego jedzenia zniknęła z półek, a na ich miejsce pojawiły się owoce, zdrowe kanapki i jogurty.

Renowacja sklepiku była możliwa, dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymała nasza szkoła biorąc udział w  projekcie ,,Sklepiki szkolne- Zdrowa reaktywacja’’ prowadzonego przez Bank Ochrony Środowiska. Droga do sukcesu nie była jednak usłana różami. By otrzymać grant trzeba było napisać specjalny projekt renowacji sklepiku, wykonać serię zdjęć, uzyskać akceptację dyrektora szkoły i Samorządu Uczniowskiego, jednak dzięki zaangażowaniu uczniów klasy II Liceum oraz pani Iwony Słupskiej udało się spełnić wszystkie wymogi i znaleźć w gronie 40 szkół z całej Polski, które złożyły najciekawszy wniosek aplikacyjny.

Wszyscy obawiali się, że chipsy i oranżady nie tak szybko stracą zainteresowanie…! A jednak popularność naszych klientów zaskarbiły sobie soki, chrupki owocowe, jogurty i inne zdrowe przekąski.

http://www.sklepiki.fundacjabos.pl/2013/index.php