Sprawozdanie z warsztatów wielkanocnych

Ważną czynnością polskiej tradycji jest malowanie, kraszenie i skrobanie jaj, zwanych pisankami lub kraszankami. Kultywując tę piękną starą tradycję Samorząd Uczniowski oraz  Biblioteka Szkoły Podstawowej im. Króla Władysława Jagiełły w Horodle zorganizowała Warsztaty Wielkanocne. Odbywały się one w dniach 17.03.2015 – 19.03.2015r. na szóstych i siódmych godzinach lekcyjnych w bibliotece szkolnej. Wzięły w nich udział dzieci z klas I – VI. Każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów niezbędnych do wykonania wielkanocnych ozdób. Program warsztatów obejmował artystyczne zdobienie i malowanie jajek styropianowych, tworzenie kartek i palm wielkanocnych. Mając do dyspozycji różnorodność materiałów m.in.: specjalne nożyczki, dziurkacze, papier o różnej fakturze, farby akrylowe, serwetki papierowe z motywami wielkanocnymi, wstążki, piórka, sizal, taśmy pasmanteryjne, narzędzia takie jak pistolet klejowy  uczestnicy stworzyli własnoręcznie piękne ozdoby , które prezentujemy na zdjęciach.