Czas próby!

Od 26 do 29 listopada niemal w całej Polsce trwają matury próbne. W naszej szkole do egzaminu dojrzałości zamierza przystąpić 19 osób. Pierwszego dnia zmierzą się z językiem polskim. Drugiego zaś rozpocznie się matura z matematyki. Właśnie starcie z Królową Nauk wydaje się być najtrudniejsze – przynajmniej wedle opinii naszych maturzystów. Następnie trzecioklasiści  sprawdzą swoje umiejętności  rozwiązując testy z języków obcych.

Maturę próbną, z jaką zmierzą się trzecioklasiści przygotowało wydawnictwo Operon, które zajmuje się tym już od 2007 roku. Z możliwości sprawdzenia stanu przygotowania uczniów do egzaminu maturalnego korzysta wiele szkół w całej Polsce – według danych wydawnictwa  do matury z Operonem przystępuję 90% szkół ponadgimnazjalnych w kraju. Za maturzystów ściskamy kciuki i życzymy powodzenia! Przypominamy też, że właściwe  egzaminy zaczynają się 5 maja 2014.