Święto w gromadzie zuchowej „ Leśne Skrzaty”

       Dzieci długo czekały na ten dzień. Dla każdego zucha, to była bardzo ważna i wyjątkowa zbiórka. Odbyła się ona na biwaku 15.11.2013r. gościliśmy wiele osób, które przyglądały się ich zmaganiom.
Uroczystość  składała  się  z  trzech  części. Pierwsza z nich to próby, w których każde dziecko miało szansę pokazać innym i udowodnić sobie, że w pełni zasługuje na miano zucha. Druga część to obrzęd złożenia Obietnicy.
Była  to  bardzo  podniosła chwila o znaczeniu wychowawczym. Wypowiadanie jej w sposób uroczysty pogłębiło wolę dziecka w doskonaleniu się, wywołało pragnienie bycia dobrym zuchem.
Trzecia część to moment aprobaty przez dorosłych, tych, których dzieci najbardziej kochają i szanują, tych, którym ich umiejętności przynoszą radość, a więc spotkanie z bliskimi przy ognisku.
  Zuch i harcerze szkoły podstawowej zostali na całonocny biwak. Harcerze przygotowali zuchom wspaniałe gry i zabawy. Radości i uśmiechom nie było końca.