ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

      11 listopada br. delegacja pocztów sztandarowych w asyście nauczycieli, uczniów i mieszkańców Gminy wzięła udział w uroczystościach z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Obchody tradycyjne zostały zapoczątkowane w kościele pw. Świętego Jacka. Mszy przewodniczył ks. Karol Stolarczyk, który wygłosił patriotyczne kazanie.  Ze  świątyni  przenieśliśmy  się   pod  Grób  Nieznanych  Żołnierzy.  Tam  uczniowie  Zespołu Szkół złożyli kwiaty i  zapalili  znicze.  Zebrani  złożyli  hołd  bezimiennym  bohaterom  poprzez  minutę  ciszy.  Spod  pomnika  kolumna  wraz z pocztami sztandarowymi oraz chorągwią kombatantów ruszyła do GOK-u, gdzie odbył się okolicznościowy koncert.

Akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania ,,Mazurka Dąbrowskiego’’. Następnie przybyli na uroczystość mieszkańcy Horodła i okolic mogli wysłuchać szeregu pieśni patriotycznych. Koncert prowadzili  Marta Szumska i Kacper Kowalczuk. Oprócz wokalistek z naszej szkoły, na scenie wystąpili też artyści z Klubu Seniora. Tego dnia w repertuarze znalazły się m.in.:  ,,Marsz Pierwszej Brygady’’, ,,O mój rozmarynie’’, ,,Deszcz, jesienny deszcz’’, ,,Wojenko, wojenko’’, ,,Marsz Polonia’’ czy też ,,Białe róże’’. Zdolnościami wokalnymi pochwaliła się też pani Anna Kozar, wychowawczyni III b
i nauczycielka historii. Ostatnią odśpiewaną pieśnią była ,,Rota’’, która spięła w klamrę całą burzliwą historię Polski.