Halloween

       Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju AllHallow’sEve. W XIX w. przywędrowało do Stanów Zjednoczonych gdzie do dziś jest obchodzone najhuczniej. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych.
Oryginalnie związany jest z czarną magią i odprawianiem czarów, popularne symbole to duchy, czarownice, nietoperze, czarne koty, gobliny, zombie, sowy, demony itp. Inny znany symbol to wydrążona dynia z palącymi się w środku świecami. W Stanach Zjednoczonych popularnym zwyczajem jest przebieranie się za duchy, wampiry, czarownice, demony. W ten dzień przebrane dzieci chodzą po domach zbierając cukierki i słodycze.
W październiku  w  naszej szkole odbył się konkurs Halloweenowy organizowany przez nauczycieli języka angielskiego Panią Annę Turewicz, Katarzynę Bajerczak,  Aleksandrę Jerzynę oraz Pana Bartłomieja Kusiaka. Uczniowie Gimnazjum Publicznego mieli za zadanie przygotować dynię , która jest symbolem  tego święta.

I miejsce otrzymał  Mirosław Wierzbicki, uczeń klasy II B.

 Serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!