Z ŻYCIA SZKOLNEGO KOŁA CARITAS…

    Grudzień w naszej działalności jest zawsze aktywny, mianowicie 5 XII, 7-osobowa delegacja z opiekunem uczestniczyła w Międzynarodowym Dniu Wolontariusza. Uroczystość odbyła się w Zamościu, pierwszym punktem była msza św. w katedrze, następnie wzięliśmy udział w świętowaniu na sportowo. W hali OSiR zostały zorganizowane gry sportowe, które przyniosły wszystkim wiele radości. Dzień, bogaty w wydarzenia, zakończyliśmy obiadem.
    Następnego dnia już pracowaliśmy w ogólnopolskiej akcji zbiórki żywności „Tak, pomagam”. W czasie popołudniowego piątku i całej soboty zebraliśmy w horodelskich Delikatesach i Groszku 330 kg produktów. Obdarujemy 15 rodzin.
    8 i 15 grudnia po mszach św. sprzedawaliśmy stroiki świąteczne, kartki, ozdoby choinkowe i świece wigilijne w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
     Dziękujemy wszystkim, k8tórzy włączają się w nasze akcje.