W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas.
Wszystko, rozkwita w słońca blasku i wielka miłość rośnie w nas,
miłość do ludzi, do przyrody, w zielone każdy z wiosną gra,
zima już poszła spać do morza, lecz w naszym sercu radość trwa…”

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci, jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycyjnych obrzędów, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Aby przypomnieć sobie te zwyczaje i tradycje, uczniowie klasy I i II szkoły podstawowej wybrali się na spotkanie do Gminnej Biblioteki Publicznej, gdzie z zainteresowaniem wysłuchali opowiadania ” Wielkanoc”, a następnie, jak zwykle z ogromnym entuzjazmem, rozwiązywali świąteczne krzyżówki. Nie lada wyzwaniem było przeczytanie opowiadania obrazkowo – wyrazowego. Nie mogło się obyć bez prac plastycznych. A skoro temat świąteczny, to oczywiście dzieci wykazując się kreatywnością i inwencją twórczą ozdabiały pisanki – doskonały świąteczny prezent dla Rodziców. Zajęcia przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze, pozwoliły poczuć klimat zbliżających się wielkimi krokami świąt…

Życzymy wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości, radosnego wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie Rodziny i Przyjaciół.