Świętujemy nadejście …WIOSNY !

      Od wielu lat w naszej szkole zgodnie z tradycją uroczyście świętujemy nadejście WIOSNY. Często ten dzień jest dla uczniów okazją do wagarów. Dzieci z naszej szkoły pokazały, że to szczególne święto można spędzić inaczej. W radosnych nastrojach uczniowie „wyszli z ławek”, by bawić się wspólnie z nauczycielami.
      W równie dobrych humorach  gimnazjaliści i licealiści wraz z opiekunami udali się na „kontrolowane wagary”…. czyli na wycieczkę  do Zamościa.  Program  wyjazdu  obejmował zwiedzanie zamojskiej Starówki, projekcję filmu „ Kong – Wyspa Czaszki” w kinie Stylowy i zwiedzanie Twierdzy Zamość.


      W  pierwszy dzień wiosny władzę w szkole przejęli  uczniowie  klasy szóstej, którzy wcielili się w role nauczycieli i dyrektorów. Przeprowadzili lekcje w poszczególnych klasach. Z pewnością nie było to łatwe, ale świetnie się do tego przygotowali i zajęcia przypadły do gustu. Podczas apelu zorganizowanego w trakcie trzeciej lekcji zaprezentowano przedstawienie profilaktyczne, pt. "Baba Jaga u dentysty". Dowcipne teksty i wspaniała gra aktorska wywołała uśmiech na twarzach widzów. Po tej teatralnej uczcie uczniowie wraz nauczycielami udali się na plac szkolny, gdzie  została spalona Marzanna.