40 lat szkoły w Uściługu

       W miesiacu październiku przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w uroczystościch związanych z jubileuszem 40 – lecia szkoły w Usciługu na Ukrainie. W trakcie obchodów głos zabierali zaproszeni goście: przedstawiciele władz lokalnych, przedstawiciele duchowieństwa, przedstawiciele słuzby granicznej, przedstawiciele absolwentów szkły. Wszyscy goście przynieśli ze sobą prezenty dla szkoły. Również nasza Pani Dyrektor powiedziała kilka słów oraz wręczyła prezenty. Wystąpienia gości  przeplatane  były  piosenkami  i  wierszami  w  wykonaniu  uczniów  tamtejszej  szkoły  jak  również  dzici z przedszkola w Uściługu. Na zakończenie części oficjalnej dyrektor tamtejszej szkoły zdmuchnął świeczki na torcie.
      Następnie odbył się mecz pomiedzy uczniami szkół z Horodła i Uściługa, októrym można przeczytać w następnym artykule. Równocześnie odbywały się koncerty uczniów ze szkoły obchodzącej jubileusz.