Piękno odchodzącej Jesieni

Czy można zatrzymać jesień? Tak i sposób na to wcale nie jest trudny. Udowodnili to uczniowie z klasy II a, pracujący pod kierunkiem pani Haliny Jeżyny. Okazało się, że nie potrzeba wiele, by nastrój, pogoda ducha i ciepłe jesienne słońce powróciły do nas nawet podczas zimnego i długiego popołudnia.
Wstępem do czarowania jesienią była pogadanka przedstawiona przez wychowawcę klasy II a na temat „Rola pamięci w procesie kształcenia u dzieci w wieku młodszym”. Celem wykładu było podkreślenie znaczenia ćwiczeń pamięciowych. Zwrócono uwagę na to, jak ważnym elementem w procesie nauczania jest uczenie się wierszy na pamięć. Dzięki temu rozwija się u dziecka zdolność skupiania uwagi przez dłuższy czas na tym, co powinno zapamiętać, ćwiczy się umiejętność przypominania sobie tego, co jest potrzebne w danym momencie.
Wiersze jesienne, muzyka i taniec stanowiły całość jesiennego przedstawienia, jakie dzieci zaprezentowały zebranym gościom, czyli rodzicom i Dyrekcji Zespołu Szkół w Horodle- Panu Arnoldowi Bogowskiemu i Pani Agnieszce Harpeniuk.
W przygotowania scenografii i kostiumów włączyli się rodzice i uczniowie, którzy to zadanie potraktowali jako wspólną zabawę i okazję do spędzenia razem wolnego czasu.
Kolejną taką okazją były zajęcia plastyczne, podczas których rodzice wraz z dziećmi utrwalali jesień na kartonach i w bukietach wykorzystując różne techniki plastyczne i materiały przyrodnicze.

Na zakończenie zaproszono do udziału w kolejnych odsłonach Teatru o porach Roku.