V Lubelski Turniej Chemiczny

21 maja 2014r Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli we współpracy z Wydziałem Chemii UMCS w Lublinie zorganizowało eliminacje okręgowe V Lubelskiego Turnieju Chemicznego. W zawodach wzięli udział uczniowie z 38 gimnazjów z całego województwa lubelskiego.

Rozgrywki turniejowe odbyły się w sześciu miejscach (dwie grupy w Lublinie, jedna w Białej Podlaskiej, jedna we Włodawie, jedna w  Chełmie i jedna w Zamościu ). Każde gimnazjum reprezentowane było przez trzyosobową drużynę składająca się z ucznia klasy I, ucznia klasy II oraz ucznia klasy III. Pierwsza konkurencja polegała na indywidualnym rozwiązaniu testu zawierającego 10 zadań. W drugiej konkurencji każda drużyna przygotowywała dla pozostałych zespołów zadanie do rozwiązania. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się  7 drużyn, które zajęły pierwsze miejsce w rozgrywkach okręgowych.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

Cezary Fornal – klasa 1 gimnazjum

Kacper Kowalczuk – klasa 2 gimnazjum

Karol Buchajczuk – klasa trzecia gimnazjum.

Zajęliśmy 4 miejsce w eliminacjach okręgowych co jest dużym sukcesem chemicznym.

Opiekunem drużyny jest pani Iwona Słupska, która od kilku lat zachęca młodzież do rozwijania zainteresowań chemią.

Gratulujemy i życzymy dalszej fascynacji nauką