Festiwal baśni, bajek i legend.

                Dnia 5 kwietnia 2014 r. Szkoła Podstawowa im. Króla w Władysława Jagiełły w Horodle, przy współpracy Gminnego Domu Kultury i pod patronatem Wójta Gminy Horodło, zorganizowała w ramach projektu Comenius  festiwal „W krainie baśni, bajek i legend”. Udział w imprezie wzięli uczniowie klas 0 -VI oraz maluchy z Samorządowego Przedszkola w Strzyżowie. Dzieci wystawiały przedstawienia teatralne na motywach znanych baśni.
             Na otwarcie festiwalu  przedstawiono bajkę w języku angielskim  „Czerwony Kapturek” –  „Little Red Riding Hood” (poza konkursem).   Bajkę przedstawili uczniowie kl. VI przygotowani przez Panie Katarzynę Bajerczak oraz Aleksandrę Jerzynę.
                Wśród najmłodszych I miejsce zajęły dzieci z grupy 6-latków z Zespołu Szkół w Horodle przygotowywane przez Panią Ewę Kurzydłowską, które zaprezentowały sztukę” Pasażerowie lokomotywy”. Tuż za nimi uplasowały się przedszkolaki ze Strzyżowa przygotowywane przez Panią Beatę Dumę. III miejsce zajęła grupa 5- latków ze szkoły w Horodle, którą przygotowała Pani Jadwiga Bartoszek.
                W kategorii klas I – III  I miejsce zajęła klasa III „a”, która zaprezentowała się przedstawieniem pt. „Wesoła Ludwika”. Uczniów przygotowywała Pani Cecylia Marzec. II miejsce przypadło klasie I „b”, która pod czujnym okiem Pani Irminy Klamer wystawiła „Czerwonego Kapturka inaczej”.  Wśród nagrodzonych znalazła się też klasa II, którą przygotowywała Pani Elżbieta Bielecka. W kategorii klas IV-VI I miejsce przypadło grupie uczniów, którzy przy współpracy z Panią Stanisławą Ślązak i Panią Agnieszkę Łaskarzewską wystawili  „Księżniczkę na ziarnku grochu”.
Imprezie towarzyszył również poczęstunek w postacie kanapek i zapiekanek przygotowanych przez rodziców.