”CEL! PAL!”- CZYLI ZAJĘCIA PRAKTYCZNE ZE STRZELECTWA W LICEUM

     5 kwietnia na terenie naszej szkoły odbyły się zajęcia praktyczne ze strzelectwa przeznaczone dla uczniów klas III i IV liceum. W ramach Ogólnopolskiego Programu Upowszechniania Strzelectwa licealiści poznali teorię związaną z zasadami strzelectwa, budową i posługiwaniem się bronią oraz zasadami bezpieczeństwa, a także odbyli trening praktyczny. Uczestnicy zajęć uczyli się obsługi broni krótkiej, broni długiej, ćwiczyli odpowiednią postawę strzelecką oraz celność pod okiem wykwalifikowanych instruktorów -mjr. rez. Pawła Zawadewicza i ppłk. rez. Marka Wrony. Zajęcia przeprowadzone w oparciu o technologię laserową okazały się ciekawym doświadczeniem i dostarczyły uczestnikom wielu emocji. Kolejne zajęcia tego typu już wkrótce.