PAŹDZIERNIK MIESIĄCEM BIBLIOTEK SZKOLNYCH

   Jak co roku w październiku, obchodziliśmy w naszej szkole święto Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Tegoroczne hasło brzmiało: „Baśnie i legendy z całego świata”.
   Celem corocznej akcji jest promocja biblioteki szkolnej i jej działań, zaakcentowanie święta bibliotek, propagowanie zainteresowania książką, rozbudzenie i kształtowanie kultury czytelniczej, podnoszenie poziomu czytelnictwa, zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
   W tym celu zorganizowana została cykliczna akcja czytania baśni, bajek i legend w oddziałach przedszkolnych oraz klasach I-III. Dzieci wysłuchały: „Legendy o Smoku Wawelskim”, „Złota Kaczka”, „O Lechu, Czechu i Rusie” oraz znanych wierszy Juliana Tuwima i Marii Konopnickiej. Dzieci z klasy I wzięły udział w cyklicznych zajęciach, pt. „Spotkanie z Plastusiem”, a dzieci z klasy III zapoznały się z opowiadaniami z książki Grzegorza Kasdepki „Horror- czyli skąd się biorą dzieci?”.
   Uczniowie klasy IV uczestniczyli w konkursie czytelniczym „Witajcie w Akademii Pana Kleksa”, a uczniowie klasy VII w konkursie wiedzy o baśniach i bajkach oraz konkursie frazeologicznym „Twardy jak głaz”.