PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW NA JASNĄ GÓRĘ

       W dniach 26 – 27 października 2018 r. młodzież liceum wraz z wychowawczynią – panią Iwoną Kudła – Najuch i księdzem Piotrem Skórą uczestniczyła w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze, połączonej ze zwiedzaniem kopalni soli w Bochni, Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego
w Łagiewnikach oraz muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu.
     Maturzyści pierwszego dnia wycieczkę rozpoczęli od zwiedzania unikatowego miejsca – kopalni soli w Bochni. Przechodząc szybem kopani uczniowie nie tylko obejrzeli kopalnię, ale mieli również okazję przypomnieć sobie pewne etapy historii Polski. Dalsza część pierwszego dnia wycieczki minęła maturzystom na zwiedzaniu  Centrum Jana Pawła II i Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. 
     Drugiego dnia wycieczki nasi licealiści odwiedzili Oświęcim – muzeum utworzone na terenie byłego obozu koncentracyjnego z czasów II wojny światowej. Odwiedziny w tym miejscu były dla wszystkich dużym przeżyciem. Spacerując po terenie byłego obozu i słuchając historii opowiadanej przez przewodnika, uczniowie zadawali sobie pytanie, do czego może być zdolny człowiek. Miejsce to i lekcja, jaką tam usłyszeli, na pewno na długo pozostanie w ich pamięci. Ostatnim, lecz najważniejszym punktem wyjazdu, była pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Niezapomnianym przeżyciem było także wzięcie udziału we Mszy Św. i Apelu Jasnogórskim. Podczas modlitwy i chwil skupienia przyszli maturzyści zawierzyli swoje życie, egzaminy maturalne oraz wybór drogi życiowej Matce Bożej.
      Pielgrzymka na długo zostanie w pamięci młodzieży. Pozwoliła nabrać sił i odwagi przed oczekującymi ich wyzwaniami.