WYCIECZKA DO LUBLINA

28 maja 2018 r. odbyła się wycieczka do Lublina, w której udział wzięło 15 uczniów szkoły podstawowej wraz z opiekunami: panią Irminą Klamer i panią Anetą Brzyską.
Spragnionym wrażeń drugoklasistom i ich kolegom niestraszna była długa droga, która minęła w okamgnieniu.
Pierwsze kroki uczniowie skierowali do skansenu – Muzeum Wsi Lubelskiej. Tam wspólnie z przewodnikiem oglądali wnętrza starych, wiejskich chat i ich obejścia. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć, jak żyli i czym zajmowali się mieszkańcy wsi sto i więcej lat temu. Duże wrażenie zrobił na wszystkich kościół z cmentarzem, przydrożne kapliczki, czworaki raz dworek, który pięknie prezentował się zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. Kolejnym interesującym elementem spaceru po niezwykle urokliwym terenie była wizyta w olejarni, a także w warsztacie garncarskim. Wszystkim bardzo spodobał się duży wiatrak, zbudowany w stylu holenderskim, a pochodzący z Zygmuntowa.
Kolejnym punktem programu był Ogród Botaniczny UMCS. Po przywitaniu się z przewodnikiem, dzieci udały się na spacer alejami pełnymi różnorodnych roślin, zachwycających swoimi barwami  i zapachami. Niesamowite wrażenie zrobiła na wszystkich wizyta w szklarni. Tam dzieci mogły podziwiać piękno roślin egzotycznych, niespotykanych w naszych warunkach klimatycznych.
Po sytym obiedzie w Restauracji ” Na Rogatce”przyszedł czas na oczekiwaną przez dzieci główną atrakcję wyjazdu – park linowy i trampolin ” Mania Skakania”. O godzinie 16.00 profesjonalni instruktorzy przeprowadzili rozgrzewkę, a także zapoznali  uczestników z regulaminem sali oraz zasadami bezpieczeństwa. Następnie pod ich czujnym okiem rozpoczęła się niecodzienna lekcja wychowania fizycznego. Dzieci mogły wspinać się po ściance, skakać, zjeżdżać z linki, grać w siatkówkę, wrzucać piłkę do kosza oraz trenować ewolucje, lądując bezpiecznie w basenie z gąbkami. Zabawa była przednia, nawet nie wiadomo, kiedy minęły dwie godziny.  Szaleństwo w parku trampolin zagwarantowało dzieciom wyładowanie emocji, pozwoliło naładować się pozytywną energią oraz pozytywnie wpłynęło na integrację grupy.
Zmęczeni, ale bogatsi o nową wiedzę i zadowoleni o godzinie 20.30 wszyscy szczęśliwie dotarli na parking szkolny, gdzie czekali już rodzice. Wycieczka była udana, nie brakowało uśmiechu i dobrej zabawy. 
Wszyscy zgodnie stwierdzili, że muszą to wkrótce powtórzyć.