WARSZTATY KULINARNE KLAS I – II SZKOŁY PODSTAWOWEJ

                               ,, Na straganie w dzień targowy
                                  takie toczą się rozmowy….
                                  Może pan się o mnie oprze
                                  pan tak więdnie, panie koprze.
                                  Cóż się dziwić mój szczypiorku?…”

12 marca 2018 r. uczniowie z klasy I i II szkoły podstawowej postanowili zadbać o zdrowie i przygotować pyszne przekąski. W tym celu dzieci przyniosły do szkoły swoje ulubione nowalijki, serki, jaja i wędliny. Dużym powodzeniem cieszyła się też klasowa hodowla pietruszki i cebuli. Uczestnicy warsztatów dowiedli, że kuchnia nie jest im obca – samodzielnie przygotowane kanapki smakowały lepiej niż dania z wykwintnej restauracji. Zajęcia kulinarne przypadły dzieciom do gustu, a wykorzystanie warzyw świadczy o tym, że uczniowie wiedzą, jak się zdrowo odżywiać.  Wszystkich zachęcamy: ,,Dbajcie o zdrowie i jedzcie warzywa!”