W NASZYM PRZEDSZKOLU

Od  01. 09. 2017 r. jesteśmy przedszkolakami. Uczymy się i poznajemy świat poprzez zabawę, wycieczki oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Poznaliśmy zasady przechodzenia przez ulicę, bo choć jesteśmy dziećmi, na ulicy musimy zachowywać się jak dorośli – w tym celu we wrześniu udaliśmy się na wycieczkę w miejsce przejścia dla pieszych.

19. 09. 2017 r. . Odwiedził nas strażak – pan Piotr Szymusiak, który opowiedział nam o zasadach zapobiegania pożarom i o tym, jak należy się zachować w wypadku zagrożenia oraz jak wezwać pomoc.

W październiku w naszym przedszkolu gościliśmy pluszowego  przyjaciela dzieci  –  sierżanta Leona wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji z Hrubieszowa. Sierżant Leon przestrzegł nas, aby nie rozmawiać z nieznajomymi. Bardzo się ucieszył, że znamy zasady przechodzenia przez ulicę. Przypomniał też,  jak nalezy się zachowac idąc lub jadąc rowerem do szkoły.

10. 11. 2017 r. Wybraliśmy się na wycieczkę do Placówki Straży Granicznej w Horodle. Poznaliśmy pracę funkcjonariuszy straży granicznej oraz sprzęt, z jakiego korzystają podczas patroli. Wiemy kto broni granic naszego państwa.

W listopadzie odwiedziliśmy naszą szkolną kuchnię. Podczas pierwszej wizyty poznaliśmy urządzenia elektryczne, które ułatwiają pracę kucharkom. Na drugim spotkaniu uczyliśmy się przygotowywać surówkę.

14. 11. 2017 r. Uczestniczyliśmy w spektaklu teatralnym pt. ,,Wielkie hece w bibliotece”. Bohater przedstawienia – Kot Dziwak – nie mógł odnaleźć bohaterów bajek, sam też zapomniał, z jakiej bajki pochodzi i nie mógł do niej wrócić. Okazało się, że to z powodu zniszczonych książek. Pomogliśmy Dziwakowi odnaleźć swoją bajkę, a teraz wiemy, że książki należy szanować.

24.11 2017 r. Obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia pod hasłem ,,Miś to przyjaciel każdego dziecka”.  Z  tej okazji gościliśmy w bibliotece szkolnej, gdzie obejrzeliśmy film o misiach – bohaterach naszych bajek. Uczestniczyliśmy też w misiowym poczęstunku, czyli zajadaliśmy prawdziwy miodek.

27. 11. 2017 r. Dzień andrzejkowych zabaw w naszym przedszkolu. Poznając tradycyjne obrzędy, przenieśliśmy się w zaczarowany świat wróżb i magii. Nie zabrakło też tańców i pląsów, a także słodkiego poczęstunku przygotowanego przez nasze mamy.  Zabawa była że ho, ho!