Konkursy w Zespole Szkół w Horodle

Pierwsze tygodnie nauki po feriach upłynęły  w Zespole Szkół w Horodle  w atmosferze olimpiady i konkursów przedmiotowych.

Cezary Fornal uczeń kl. I liceum  zakwalifikował się  do II etapu Olimpiady Historycznej zorganizowanej na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. W części pisemnej i ustnej II etapu uzyskał ocenę dobry plus.

Bystre umysły ścisłe próbowały swoich sił w konkursie  matematycznym Szpak (szkoła podstawowa) i Zagimak (gimnazjum). Do II etapu, który odbędzie się w Hrubieszowie,  zakwalifikowali się  następujący uczniowie klasy VI: Izabela Mrozowska, Eliza Petrycka, Julia Rudawska i Michał Bielecki.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów.

Młodzież z gimnazjum i liceum wzięła udział w konkursach, których organizatorem jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Dyktando konkursowe w języku angielskim pisali uczniowie liceum: Krystian Charatynowicz (kl. III) i Cezary Fornal (kl. I).

Do I etapu konkursu ortograficznego pod nazwą VIII Zamojskie Dyktando przystąpili  uczniowie: Magdalena Magierka (kl. III gimnazjum), Cezary Fornal (kl. I liceum), Wiktoria Lemińska  (II gimnazjum) i Małgorzata Bojarska (II gimnazjum). Do etapu szkolnego konkursu języka angielskiego przystąpili maturzyści: Krystian Charatynowicz i Krystian Miszczak.

Z trudnymi zadaniami konkursowymi z matematyki zmagali się uczniowie: Sylwia Kruk (kl. III liceum) i Wojciech Malarz (kl. I liceum).

O  wynikach konkursów zorganizowanych przez PWSZ w Zamościu zostaniemy poinformowani w późniejszym terminie.