Horodło: III etap XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

W dniu 13 stycznia 2017 r. w Zespole Szkół w Horodle odbył się III etap Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Spotkały się drużyny z gmin reprezentujących dwa parki krajobrazowe: Chełmski (Zespół Szkół w Sawinie, Publiczne Gimnazjum w Strachosławiu, Zespół Szkół w Wierzbicy) i Strzelecki (Gminne Gimnazjum w Moniatyczach, Zespół Szkół w Horodle).
Startujący w konkursie gimnazjaliści musieli wykazać się wiedzą nie tylko na temat parków krajobrazowych swojego regionu, ale również szerokim zakresem wiedzy z biologii, ekologii, ochrony środowiska i geografii. Każdą szkołę reprezentowała 4-osobowa drużyna. 
Zadaniem uczniów było rozwiązanie indywidualnie testu składajacego się z 25 pytań. Na ocenę drużyny składała się suma punktów poszczególnych jej członków.
Okazało się, że młodzież była bardzo dobrze przygotowana do konkursu – łączna punktacja poszczególnych drużyn różniła się od siebie w niewielkim stopniu.
Indywidualnie największą liczbę punktów uzyskała uczennica Zespołu Szkół w Horodle Katarzyna Mochnaczewska (przygotowująca się pod opieką p. Irminy Jonak i p. Joanny Grzeszczuk).
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowały się drużyny z   Publicznego Gimnazjum w Strachosławiu pod opieką p. Arkadiusza Stachowicza (Chełmski Park Krajobrazowy) i Gminnego Gimnazjum w Moniatyczach pod opieką  p. Katarzyny Lewandowskiej (Strzelecki Park Krajobrazowy).

                Po zakończonych eliminacjach uczestnicy oraz organizatorzy konkursu odbyli interesującą wycieczkę po Horodle, zapoznając się z walorami historycznymi i krajobrazowymi miejscowości.