Licealiści na patrolu…

 

      Mimo 10 stopni mrozu i głębokiego śniegu, grupa licealistów, realizująca innowację „Straż Graniczna”, wyruszyła na zajęcia terenowe. 
      Trasa, wcześniej nie znana dla grupy, była kilkakrotnie modyfikowana tak, by poszczególne osoby mogły wykazać się swymi predyspozycjami. Szczególnie istotne okazały się momenty, kiedy klasa mogła wzajemnie pomagać sobie przy pokonywaniu różnych trudności terenowych. Patrol wymagał zapoznania się z możliwościami własnego organizmu podczas mroźnej pogody, umiejętności rozkładu czasu i sił na poszczególne etapy marszu. Punkty orientacyjne, wskazywane co jakiś czas, posłużyły do wykonania mapy w 3 grupach. Uczestnicy mieli okazję wykorzystać już posiadane umiejętności w zakresie musztry i zachowania porządku podczas przemarszu. 
      Młodzież łącznie pokonała 5,5 kilometra zróżnicowanej trasy w niespełna 4 godziny, co daje bardzo dobry wynik podczas trudnych warunków atmosferycznych.