MÓJ PRZYJACIEL – MIŚ

    Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardą czy w kubraczku….Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego.Wiele razy był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.
    Ta najmilsza zabawka swoje święto obchodzi 25 listopada. Właśnie tego dnia z okazji Święta Pluszowego Misia klasa I odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Horodle. Panie bibliotekarki zapoznały dzieci z historią Pluszowego Misia oraz misiami – bohaterami powieści, bajek, filmów i piosenek tak jak m. in. Kubuś Puchatek, Coralgol, Paddington, Miś Uszatek, Yogi, Rupert, Mój Brat Niedźwiedź, Mały Miś, Troskliwe Misie czy Gumisie. Następnie dzieci obejrzały bajkę "Miś Uszatek – Choinka" oraz wysłuchały opowiadanie "Dlaczego niedźwiedzie zapadają w zimowy sen?" No i oczywiście każdy musiał narysować swojego ulubionego "misiaczka".
    Dziękujemy Paniom bibliotekarkom: Renacie Mochnaczewskiej i Bożenie Gruszce za miłe spotkanie.