Sport i nauka drogą do sukcesu

Pod tym hasłem uczniowie Zespołu Szkół w Horodle zapoznawali się z klubem piłki ręcznej kobiet MKS Selgros Lublin.

Pod koniec października pojechaliśmy na jeden z meczów Ligi Mistrzyń – MKS-u z Budocnostią Podgorica.

Rok 2015 był okazją do głębszego przeanalizowania historii klubu gdyż minęło20 lat od zdobycia przez klub pierwszego złotego medalu mistrzostw Polski. W grudniu w szkole podstawowej zorganizowano konkurs wiedzowy składający się z dwóch etapów, w czasie którego uczniowie mogli wykazać się wiedzą o klubie i jego zawodniczkach. Konkurs patronatem honorowym objęła Prezes MKS Selgros Lublin Pani Marta Daniewska-Zduńczyk

Tuż przed świętami w naszej szkole przyjęliśmy wspaniałych gości w postaci zawodniczek MKS Selgros Lublin – p. Marta Gęga, p. Joanna Drabik i p. Honorata Syncerz. Panie przeprowadziły trening dla uczniów klasy V, pracowały w komisji konkursu wiedzowego – części ustnej o historii klubu, oczywiście był czas na autografy i wspólne fotografie. A na koniec spotkanie z uczniami klas III gimnazjum, którzy zaspokajali swoją ciekawość zadając pytania dotyczące kariery sportowej i życia prywatnego.

Teraz czas na kolejną naszą wizytę na „Globusie”.

Dziękujemy za możliwość spotkania z zawodniczkami i nagrody dla dzieci za udział w konkursie.

Życzymy kolejnych medali!!