Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów.

Biblioteka Szkoły Podstawowej im Króla Władysława Jagiełły  w Horodle dzień pluszowego misia rozpoczęła świętować już 23 listopada. Na stoliku w bibliotece wyeksponowano różne misie, małe i duże jak również książki dotyczące misiów bajkowych jak i misiów prawdziwych.

 Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece odbyły się w różnej formie zajęcia edukacyjno-rozrywkowe związane z misiem dla dzieci z klas O-III. W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się czytanie bajki „O szczęśliwych misiach”. Nie zabrakło też luźnej pogadanki o tych miłych pluszowych maskotkach. Dzieci poznały historię pluszowego misia oraz wiele ciekawostek z życia żyjących misiów w różnych stronach świata. Obejrzały prezentację multimedialną przedstawiającą znane misie z bajek, tj. Miś Uszatek, Coralgol, Yogi, Guminie . Kolorowały też różne obrazki z misiami i wykonywały misia z drobnych elementów.