ORTOGRAFIA NA WESOŁO

27 listopada klasa III b odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Horodle. Tym razem Panie bibliotekarki Renata Mochnaczewska i Bożena Gruszkazaprosiły dzieci do " KRAINY ORTOGRAFII".
    Na wstępie, zapoznały dzieci z opowiadaniem " Tajemnicza komnata Ówki", którego bohaterami były Chochliki Drukarskie,znające doskonale zasady ortograficzne i poprawiające błędy w różnych książkach. Z czasem jednak Chochliki zaczęły robić niemądre żarty autorom tekstów i korektorom. Tam, gdzie ktoś napisał u, wstawiały ó, a w miejsce ż wpisywały rz. Chochliki utraciły całą ortograficzną wiedzę. W związku z tym trafiły do Komnaty Ówki i tam uczyły się zasad ortografii, a dzieci, przy okazji, je sobie przypomniały i utrwaliły.
    Panie przygotowały również różne zabawy i gry ortograficzne. Dzieci weszły w rolę korektorów i poprawiały błędy w tekście.
Potem pracowały w grupach, układając wyrazy z trudnościami ortograficznymi oraz uzupełniały teksty z lukami. Doskonaliły również umiejętność korzystania ze słowników ortograficznych.
 Nauka połączona była ze świetną zabawą. Na koniec, jak zwykle, na dzieci czekała słodka niespodzianka.
Dziękujemy za miłe spotkanie!!!!!!