Z przysłowiami za pan brat

20 listopada 2015r. klasa II b odwiedziła Gminną Bibliotekę Publiczną w Horodle.

Jak zwykle panie bibliotekarki, Renata Mochnaczewska i Bożena Gruszka, przyjęły nas bardzo serdecznie.

   Wprowadzeniem do zajęć była krzyżówka. Następnie dzieci wysłuchały ciekawych opowiadań dotyczących przysłów min.: ,,Żeby kózka nie skakała, toby nóżki nie złamała”. Potem uczniowie pracowali w grupach układając rozsypanki ,,przysłowiowe”, wyszukując w tekście wyrazów związanych z powiedzeniami, wyszukując błędów w przysłowiach.

  Było trochę rywalizacji i dużo zabawy……..no i oczywiście słodka niespodzianka.

 W tym tygodniu mieliśmy gościa na zajęciach. Kto to był? Na to pytanie najlepiej zna odpowiedź Kacper Nowaczewski ponieważ to on jest właścicielem naszego obserwatora a raczej obserwatorki ,,Amelii”.

  Co robimy na zajęciach dodatkowych z matematyki? Otóż nie tylko rozwiązujemy zadania, ale również gramy w szachy i warcaby. Po co? Gra to nie tylko zabawa, ale i nauka. Sprawdźcie sami…powodzenia.