Europejski Dzień Języków Obcych

W naszej szkole odbył się Europejski  Dzień Języków Obcych. Nauczyciele  języka angielskiego zorganizowali lekcje tematyczne. Uczniowie pracowali w grupach, oglądali filmy kulturowe oraz poznawali ciekawostki o różnych krajach.
Ponadto odbył się  konkurs na najciekawszy plakat  informacyjny na tematy przybliżające  kulturę, specjalności kulinarne oraz znane miejsca itp. Konkurs przeprowadzili nauczyciele języka angielskiego Katarzyna Bajerczak, Aleksandra Jerzyna  oraz Bartłomiej Kusiak. Jego celem było dotarcie do jak największej grupy młodych osób i przekonanie ich, że znajomość języków obcych jest niezbędna do funkcjonowania we współczesnym świecie. Daje możliwość swobodnego podróżowania, komunikowania się z innymi i sprawia, że stajemy się obywatelami świata.
I miejsce – klasa I GP  Małgorzata Bojarska

II miejsce – klasa I GP  Wiktoria Lemińska

III miejsce – klasa V SP Oliwia Nowaczewska, Izabela Mrozowska
Serdecznie gratulujemy !