III miejsce naszych gimnazjalistów w IV Konkursie „Wiedzy o Rosji”

W dniu 25 lutego 2014 roku w ZSM Nr 1 w Hrubieszowie odbył się IV Konkurs Wiedzy o Rosji dla klas I Gimnazjum z terenu miasta i powiatu hrubieszowskiego zorganizowany przez Stowarzyszenie Edukacyjne „RAZEM”, Burmistrza Miasta w Hrubieszowie i ZSM Nr 1 w Hrubieszowie.

Nagrody ufundowały jednostki samorządowe reprezentowane przez Burmistrza Miasta Hrubieszowa , Starostę Hrubieszowskiego, Rosyjskiej Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie, zaś dyplomy i puchary ufundowało Stowarzyszenie Edukacyjne „ RAZEM” w Hrubieszowie.

W konkursie udział wzięło sześć drużyn. Udział wzięli również uczniowie Gimnazjum ZS w Horodle.

 1.Ślązak Karolina-test i prezentacja postaci,
 2.Małkowicz Alina- test i prezentacja postaci, multimedialna,
 3.Koza Kamila-test i prezentacja postaci,
 4.Cieżka Katarzyna-test i prezentacja postaci,
 5.Lekan Michał-test i prezentacja postaci, multimedialna,

Konkurs składał się z trzech etapów, gdzie najpierw trzeba było rozwiązać test składający się z 24 pytań, a następnie w oparciu o wybraną postać lub epokę uczniowie ze szkół przedstawiali prezentację słowno-ruchową i multimedialną.

 Uczniowie z Horodła po kierunkiem Iwony Kudła – Najuch i Marzanny Szumskiej zaprezentowali:
w II część konkursu –  postać – rosyjska poetka Agnia Lwowna Barto – uczniowie w języku rosyjskim krótko przedstawili sylwetkę poetki oraz zaprezentowali kilka jej wierszy,

W III cześć konkursu –  prezentacja multimedialna „Soczi. Miasto Igrzysk Olimpijskich”.

W klasyfikacji drużynowej nasi uczniowie zajęli III miejsce spośród sześciu drużyn biorących udział w konkursie.