PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW

W deszczowy dzień 22 października 2015 roku, bardzo wcześnie około godziny 3.30 z parkingu kościelnego nasi maturzyści wyruszyli na pielgrzymkę do Częstochowy.  W czasie trzydniowej eskapady poza Jasną Górą odwiedzili także Kraków, Zakrzów, Wadowice, Oświęcim.

Pierwszego dnia wycieczki, maturzyści odwiedzili Kraków a dokładnie zwiedzili Wawel, Kościół Mariacki, przeszli Drogą Królewską, poczuli atmosferę Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz spotkań z Papieżem Polakiem na ul. Floriańskiej 3. Po południu zwiedzili Muzeum Podziemia Rynku Krakowskiego, gdzie przenieśli się w czasie do XIV wiecznego Krakowa.
Drugiego dnia przyszedł czas na podziwianie zabytków Wadowic. Maturzyści odwiedzili słynny dom Jana Pawła II, a także kościół, w który zaczynał swoją kapłańską drogę Karol Wojtyła. Popołudniem zwiedzili Muzeum Auschwitz i Birkenau.

Trzeci dzień to już pielgrzymka właściwa. Uczniowie zwiedzili Częstochowę, a w szczególności kompleks Jasnej Góry. Tutaj wzięli udział w uroczystej mszy świętej, drodze krzyżowej i Apelu Jasnogórskim.

Pod opieką wychowawczyni pani Iwony Słupskiej i księdza Piotra Skóry orz nauczycieli Agnieszki Kossowskiej i  Zbigniewa Janeczki wyjazd okazał się ciekawy, zaskakujący oraz pouczający.

Wróciliśmy wcześnie rano 24 października 2015 roku do Horodła.

Miejmy nadzieję, że ich modlitwy zostaną wysłuchane i wszyscy świetnie zdadzą maturę!