Tydzień bogaty w wydarzenia …..babie lato, odczuwamy smaki…

Jesień sprzyja badaniom przyrody. Dlatego też klasa II b wybrała się w piękny słoneczny dzień na poszukiwania babiego lata i to nie tylko w postaci nitek pajęczyny, ale widocznego w zmianach koloru liści na drzewach, trawy. Nasze zbiory ze spaceru wzbogaciły kącik przyrodniczy. Czyż nie wygląda teraz przepięknie?

 Uczniowie mieli także okazję w tym tygodniu rozpoznawać smaki regionalnych potraw, przy pomocy zmysłu smaku, ale bez zmysłu wzroku i węchu, wskazywać warzywa i owoce. Nasze regionalne cebularze smakowały wszystkim.

 Jako, że najlepiej uczymy się przez działanie, dzieci na zajęciach matematycznych liczą wykorzystując nakrętki, fasolki itp. i świetnie się przy tym bawią.

                   ,,Widzę – zapominam, piszę – pamiętam, działam – rozumiem”