Wycieczka do Lublina

W dniu 1 III 2014 roku uczniowie klas Ia, Ib oraz IIIb SP pod opieką pań Irminy Klamer i Marzanny Szumskiej oraz Dariusza Tuza udali się na wycieczkę do Lublina. Pierwszym punktem było muzeum na zamku królewskim, gdzie dzieci brały udział w lekcji historycznej zwiedzając poszczególne działy – archeologia, malarstwo historyczne i batalistyczne, broń biała i palna, porcelanowe naczynia użytkowe, zachwyt wzbudziła kaplica zamkowa z przepięknymi freskami

Z muzeum udaliśmy się do restauracji spacerując Starym Miastem i deptakiem po Krakowskim Przedmieściu. Gorąca herbata rozgrzała nas a pizza dodała sił do kolejnego etapu.

O godzinie 16 przybyliśmy do hali widowiskowo-sportowej „Globus” by kibicować wielokrotnym mistrzyniom Polski w piłce ręcznej MKS Selgros Lublin, przeciwniczkami była drużyna Pogoni Baltica Szczecin. Ogromną frajdą dla dzieci była możliwość wyprowadzania zawodniczek do prezentacji przed meczem no i relacja z meczu „na żywo” w Polsat Sport.

Po zwycięskim meczu, pełni emocji wróciliśmy do Horodła.

DT