WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ

W dniach 12-15 kwietnia 2018 r. uczniowie klas III-VII uczestniczyli w wycieczce szkolnej, której trasa przebiegała przez Częstochowę, Wisłę, Kraków, Wieliczkę.
W Częstochowie wycieczkowicze nabierali duchowych sił na Jasnej Górze. Wizyta w Wiśle była okazją do zobaczenia z bliska skoczni narciarskiej „Malinka”, zwiedzenia muzeum narciarstwa, a także podziwiania budzącej się do życia przyrody w trakcie spaceru brzegiem Białej Wisły do Kaskad Rodła. W Krakowie Łagiewnikach uczestnicy wyjazdu wzięli udział w ogólnopolskiej pielgrzymce pracowników i wolontariuszy Caritas. Zwiedzanie Wawelu dostarczyło solidnej porcji wiedzy na temat historii naszego kraju, a oglądanie reprezentacyjnych komnat i prywatnych apartamentów królewskich pozwoliło choć na chwilę przenieść się w czasie. W Wieliczce wycieczkowicze zjechali pod ziemię, by zapoznać się z pracą górnika w kopalni soli.
Bardzo zmęczeni, ale szczęśliwi i radośni uczestnicy wyprawy wrócili do swoich domów, snując plany o kolejnych wycieczkach.